Zadzwoń:

Konkurencyjne ceny

Darmowa wycena

Nowe technologie

Najlepsze materiały

Zadzwoń:

Konkurencyjne ceny

Darmowa wycena

Nowe technologie

Najlepsze materiały

Izolacje PUR

Ocieplanie pianą poliuretanową PUR to:

  • Doskonałe właściwości izolacji termicznej
  • Izolacja termiczna bezpieczna dla środowiska
  • Wyjątkowa trwałość (powyżej 25 lat)
  • Szczelna i bezspoinowa izolacja termiczna
  • Dobra paroprzepuszczalność (przegroda „oddycha”)
  • Szybki montaż izolacji (do 250 m2 w 8 godzin)

Wylicz roczne oszczędności wynikające z ocieplania pianą PUR

Podaj powierzchnię ocieplanego dachu w m2 i rodzaj ogrzewania – wyliczenia dla izolacji grubości 20 cm

* Dane dotyczące kosztów ogrzewania pochodzą z Tablicy nr. 26 z publikacji „Zużycie energii w gospodarstwach domowych w 2012r.” wydanej przez Główny Urząd Statystyczny.

Technologia aplikacji piany poliuretanowej PUR jest droższym rozwiązaniem niż tradycyjne technologie izolacji termicznej, jednak za ceną idzie również wyższa jakość izolacji. Inwestycja w tradycyjne technologie izolacji termicznej, przy założeniu 20% oszczędności kosztów ogrzewania, zwraca się po około 6,5 roku.[1]  Ocieplenie z użyciem piany poliuretanowej PUR zwraca się już po około 8 latach użytkowania, jednak dzięki skuteczniejszej izolacyjności termicznej pozwala zaoszczędzić od 30% do nawet 50% kosztów ogrzewania, co podczas wieloletniego użytkowania budynku staję się opłacalną inwestycją.[2]  Dodatkowo, ocieplenie przy użyciu piany PUR jest lżejsze niż większość tradycyjnych materiałów izolacyjnych i mniej obciąża konstrukcję budynku. Stosując izolację termiczną w postaci piany poliuretanowej PUR zapewniamy skuteczne ocieplenie na długie lata, odporne na działanie wilgoci i bezpieczne dla środowiska.
UWAGA: Wartości oszczędności kosztów ogrzewania zostały oszacowane, przy założeniu wykonania izolacji termicznej zgodnie z sztuką budowlaną oraz wytycznymi producentów materiałów.

[1] Oszczędność kosztów ogrzewania, w wysokości 20%, została wyliczona przy założeniu ocieplenia o grubości 20 cm, z uwzględnieniem mostków termicznych w tradycyjnych materiałach izolacyjnych, zgodnie z normą PN-EN ISO 6946 (Załącznik D).
[2] Oszczędność kosztów ogrzewania, w wysokości 30% – 50%, została wyliczona przy założeniu ocieplenia o grubości 20 cm, z pominięciem mostków termicznych w izolacji oraz współczynników przewodzenia ciepła dla piany otwartokomórkowej i zamkniętokomórkowej, zgodnie z normą PN-EN ISO 6946 (Załącznik D).

 

Top